Позакласна робота

                

      12.03.2016 року відбувся

       позакласний захід "Вінок Кобзареві"

          
09.02.18 навчального  року відбувся  захід

«Мови рідної розмай»
викладач української мови
та літератури ДНЗ «БЦПТО»
Цьомкало  Надія Миколаївна
                                                                        
9 листопада весь український народ святкував День української писемності та мови. Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.                                                                                                                 Віддаємо шану мові і ми, провівши філологічний   тиждень  під гаслом  «Мови  рідної розмай». Як це відбувалося?                                                                    Тиждень,  за  традицією, розпочався  святковою  лінійкою.
Викладач  української мови та літератури (Цьомкало Н. М.) провела урочисту лінійку для учнів І-VІ  курсів «До мови доторкнемося серцем»,  на якій йшлося про історію створення свята.   Молодь читала  гарні вірші про  мову, а також  прозвучала чарівна  пісня «Батьківська  мова» у виконанні учениці  ІІ курсу Герасименко Інни.
08.11.17 року  проходив І етап ХVІІІ-го  мовно-літературного конкурсу імені   Т. Г. Шевченка студентської молоді,  де  почесне  І місце  отримала учениця І курсу групи  П-15 Мельникова Альбіна.                                                                             Наші  учні  взяли  активну участь у І етапі  Міжнародного конкурсу знавців  української мови імені Петра Яцика.
Цей конкурс має на меті утвердження державного статусу української мови,   піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.
Конкурс було засновано українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року. Конкурс проводиться щорічно у чотрири етапи. Учні нашого  центру показали  свої  вміння  та знання, тепер тільки залишається чекати результатів.   
Студенти  центру виявили бажання написати радіодиктант національної єдності з усіма, хто любить і шанує українське слово. Підсумки провели викладачі української мови та літератури  Цьомкало Н. М.  та Вевтоненко І. В.,  які  закликали берегти, розвивати, цінувати, плекати, удосконалювати, шанувати, розкривати таємниці рідної мови.                                                                                                                                    У навчальному  закладі   09.11.17 року з нетерпінням  чекали позакласного  заходу «Мови  рідної  розмай», який  підготували учні І та ІІІ курсів  під  керівництвом  викладача  української   мови  та  літератури Цьомкало  Н. М. . Дівчата  й хлопці познайомили всіх  присутніх із  віршами про  мову українських  класиків, ще раз  нагадали  про тернистий шлях державної  мови та наголосили на тому, що  рідну  мову  треба  вивчати  все життя,  не засмічувати кальками та покручами.
А в  п’ятницю  молодь  ДНЗ «БЦПТО»  відвідала бібліотечний захід               «Світлиця  слова у безмежжі  часу» та  книжкову  виставку «Там  де  живе рідна мова, живе  український  народ»,  які   підготували   бібліотекарі  Вевтоненко І. В. та Бойко  І. О.
Також до Дня писемності та української мови в центрі  було проведено конкурс - виставку мовознавчих газет. Найкращі роботи були відмічені в понеділок 13 листопада на ранковій лінійці.
Учні ДНЗ «БЦПТО»  довели, що володіти українською мовою, знати її історію – це обов’язок кожного українця.

                                               
Рідна мова.  


Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім’я твоє
Просяє, наче зірка світанкова.
З родинного гнізда, немов пташа,
Ти полетиш, де світу далечизна,
Та в рідній мові буде вся душа
І вся твоя дорога, вся Вітчизна.                                                                   
                                                                  Дмитро Павличко

   


Звіт роботи  класного керівникка групи П(35) за 2017-2018 навчальний рік


                                        

Немає коментарів:

Дописати коментар