вівторок, 12 березня 2019 р.

12 березня   2019 року  в ДНЗ «Бердянський ЦПТО» відбулося засідання творчої групи викладачів української  мови та літератури м. Бердянська.    З метою   залучення учнів профтехосвіти до мистецтва українського слова, багатств класичної літератури, сприйняття навколишнього світу, велике значення має позакласна робота з предмета. Саме література виховує естетичний смак, дає учням моральний ідеал як життєвий орієнтир. Цьомкало  Надія Миколаївна, спеціаліст вищої категорії, старший викладач, провела позакласний захід «Свіча, запалена від серця», присвячений роковинам народження Шевченка. Захід проведено у формі концерту, що дало учням можливість творчого підходу до виконання Шевченкових творів. У актовій залі панувала неповторна поетична атмосфера. Читання віршів супроводжувалося музикою та показом поетичного  флешмобу, який підготувала молодь самоврядування навчального закладу. Учні проявили свої творчі здібності, уміння володіти собою перед аудиторією, проявили себе як в українському танку так і декламації поезій.
 Окрасою свята став виступ акапели «Промінь» м.Бердянська під керівництвом Іванченка  Івана Івановича, який із задоволенням відвідує Бердянський навчальний заклад, популяризуючи Шевченкове українське слово через  пісню, обробляючи самостійно музику.
Значення поезії Т.Г. Шевченка в музиці важко переоцінити. Безсмертні образи Кобзаря були невичерпним джерелом натхнення для українських композиторів. Шевченко і музика-величезна за розмірами і багатогранна за змістом ланка в духовному житті українського народу. Чимало композиторів зверталися до поезії Кобзаря. Багато його віршів покладено на музику. Серед них: «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Зоре моя вечірняя», «Думи мої, думи мої». Саме ці твори прозвучали у виконанні акапели  «Промінь».
Перш за все - це популяризація у молодіжному середовищі творчості Тараса  Шевченка. Адже він багатогранний, цікавий, сучасний. Виступ музичного гурту «Промінь» у ДНЗ «Бердянський ЦПТО» став родзинкою  Шевченкового свята в 2019 році. Зустріч з музичною акапелою показує, що  Кобзар є  сучасним та актуальним. Адже прочитання  його творчості через сотні років відповідає  на багато питань сьогодення.
Він був, як  полум’я. Його рядки
Дзвінкі і небезпечні, наче криця,
Переживуть і жито, і пшеницю,
І хліб, і сіль, і війни, і віки.
Він був як полум’я. Свої слова 
Легкі, як небо, сині, наче квіти,
Що ними тільки правду говорити, 
-Він в наші  душі прагнув перелити.
Саме такі заходи створюють інтерес до поетичного слова, формують високий рівень читацької культури, розвивають творчий потенціал учнів.
Викладачі української мови та літератури, учасники засідання творчої групи, відмітили високий методичний рівень проведення позакласного заходу та побажали Надії Миколаївні подальших успіхів у роботі, натхнення, нових творчих пошуків.
                                                 Творча лабораторія "Азовські берегині"

  Матеріли позакласного заходу  розміщено на сторінці «Творча лабораторія педагогічних працівників ПТНЗ.




Немає коментарів:

Дописати коментар